Авторизация

Email

Пароль

Забыли пароль?

Войти с помощью

Вы можете авторизоваться с помощью вашего аккаунта в одной из соц.сетей:

Всё о беззаконии
в Украине!
Криминальная юстиция
25 января 2021
24 мая 2012

Лінгбо та Кузьмін про Тимошенко та Луценка

Автор: tumanova

" Тема цієї зустрічі, схоже, припускає, що існує або/або. Але це не так. Це не так, адже немає жодних протиріч. Якщо судовий процес порушує права людини, він також порушує й український закон. Права людини гарантуються Конституцією України, а зобов’язання згідно з Європейською конвенцією про захист прав людини, яку підписала Україна, відповідно до Статті 9 Конституції є невід’ємною частиною українського законодавства..." 

М. Лінгбо 09.05.2012 в Європарламенті.
0 комментариев


Написання цієї статті починається  з приємного відчуття того, що ти не з'їхав з глузду, а твої очі та розум, дійсно, працюють і працюють добре... можливо, аж занадто. А починається вона з цих слів, тому що це саме ті відчуття, якими я наразі наповнена, як-то кажуть, по самі вінця :) Доречі,  дещо схоже на дію ендорфінів, бо це, дійсно, кайф, коли ти розумієш, що все вірно - ти правильно сприймаєш цей світ і до того, що він поставлений з ніг на голову в цій країні ви зі своїм мозком не маєте жодного стосунку. Бо здавалося ж навпаки;  бо є ,інколи, відчуття, що всі навкруги осліпли, оглухли та не вміють читати. А тепер спробую розкодувати цей перший, майже повністю зітканий з емоцій, абзац.

Мова тут піде про 9 травня 2012 року, але трішки не в тому контексті, в якому ми звикли сприймати цей величний день. Хоча... Знаєте, це ще як подивитись:) Можливо те, що відбулося в цей день в Європейському Парламенті і є, хоч невелика, але перемога.

Я маю на увазі зустріч, яку Мікаель Лінгбо* назвав "Зустріч з Групою Соціал-Демократів в Европейському Парламенті", бо ж так воно і було :)... і зустріч, і Мікаель Лінгбо, і Соціал-Демократи,  і, навіть, Кузьмін у супроводі декількох прокурорів, всі ці "складові" були присутні у цьому "рівнянні".  В процесі цієї зустрічі  обговорювалися справи Юлії Тимошенко та Юрїя Луценка. Обговорювались не лише ці імена, та зазначу лише їх, бо,  як відомо, вони в нас "зірки", на яких милується наш український народик. Вибачте, будь ласка, що так поблажливо про народик, але в мене не викликають інших емоцій люди, що люблять кориду, бо ж знаєте, ув'язнення цих людей - це політична корида, в якій тих, вина яких лише в тому, що вони занадто міцні, та витривалі, вимотують нескінченною  біготнею, та штрикають вироками наші чудові, та дуууже майстерні можновладні тореодори. Зі слів самого, якраз, Лінгбо:

"... Я встановив, що   переслідування Тимошенко, а також інших колишніх міністрів є вибірковим, тому що інші не піддавались і навряд чи піддаватимуться переслідуванням за аналогічні дії. Інші політики робили те саме, не стаючи об’єктами переслідування, а інші громадяни, які не є опозиційними політиками, не переслідувались би за подібні дії. Я не виявив жодних об’єктивних або достатніх причин для такої різниці у ставленні. На підтримку цих висновків говорить те, що деякі зі звинувачень проти колишніх міністрів стосуються дрібних формальностей або дуже давніх подій, безліч яких можна знайти як в Україні, так і в будь-якій іншій країні. Інші звинувачення у справах проти Тимошенко та інших колишніх міністрів криміналізують звичайні політичні рішення, які щодня може приймати в рамках своїх повноважень будь-який міністр у будь-якій країні. Вони ніколи б не вважались кримінальним правопорушенням в країні з іншою правовою традицією, а також в Україні, але за іншої політичної ситуації "

Насамперед, буде, напевно, доречним сказати декілька слів про місію Мікаеля Лінгбо в Україні. Знову ж таки, цитую його слова:

"... Я присутній тут тому, що від імені Данського Гельсінського комітету з прав людини проводив моніторинг низки судових процесів в Україні проти політиків з попереднього уряду та підготував чотири звіти щодо цього. Данський Гельсінський комітет – приватна неурядова організація, яка фінансується приватними фондами... Ми намагаємось проводити моніторинг та готувати звіти щодо кримінальних розслідувань, де, як ми очікуємо, можуть бути проблеми з правами людини. У своїй роботі я використовую догматичне, а не політичне, поняття про права людини. Я намагаюсь дотримуватись прецедентного права Європейського суду з прав людини, коли оцінюю, чи мали місце порушення прав людини. Ми не займаємо чиюсь сторону та не висловлюємо судження щодо питань винуватості чи невинуватості, тому що держава має однакові зобов’язання щодо дотримання прав винуватої та невинуватої особи..."

"... держава має однакові зобов’язання щодо дотримання прав винуватої та невинуватої особи..." Нууу... З цим в нас все окей, якраз. В цьому питанні в нас повна згода держави з буквою закону: повна рівність в дотриманні прав і винуватої і невинуватої особи. Не дотримуються права ні тих, ні інших - повнісінька рівність!:)

М. Лінгбо:

"... Нашу увагу до України привернуло те, що проти опозиційних політиків з попереднього уряду було розпочато велику кількість розслідувань, причому невдовзі після президентських виборів у січні 2010 року, на яких Янукович із незначною перевагою переміг Тимошенко, яка до того була прем’єр-міністром. Спокійна передача влади після демократичних виборів є одним із ключових елементів демократії..."

І продовжив:

"... То якими ж були основі висновки моніторингу? Загалом, я був здивований, коли побачив численні порушення базових прав людини у всіх чотирьох випадках, особливо зважаючи на те, що це – резонансні справи, які матимуть відчутні наслідки для України та її репутації за кордоном. Для мене це стало ознакою системи кримінального правосуддя, в якій присутнє доволі обмежене розумінні презумпції невинуватості та рівності сторін під час судового процесу...."

І ось це, як раз ті слова, завдяки яким, особисто я зрозуміла - зі мною все гаразд!:) Бо я, знаєте, також здивована! Бо не можуть не дивувати ось такі справи, як справи Луценко та Тимошенко. Знову ж таки, зі слів Мікаеля Лінгбо:

"... Хочу навести приклади звинувачень, про які я згадував:
Корнійчука звинуватили в тому, що в часи роботи на посаді першого заступника міністра юстиції один з його документів був зареєстрований у системі реєстрації під неправильним номером. Ви часто бачили міністра, який займається питаннями реєстрації документів? Чому його за це притягають до відповідальності?
Луценко притягнули до відповідальності за те, що як міністр внутрішніх справ він перевищив бюджет на щорічне святкування Дня міліції. Не така вже незвична справа для міністрів, але хіба їх за це тягнуть до суду? Чому саме він?
Тимошенко звинуватили в тому, що як прем’єр-міністр вона відповідальна за те, що українська держава заплатила зависоку ціну за обмін валюти. Побудувати справу проти прем’єр-міністра на подібних речах ніколи б навіть не прийшло мені в голову, як прокурору. Чому це сталось тут? ..."

Та то в нас в країні просто така  "... спокійна передача влади після демократичних виборів, яка є одним із ключових елементів демократії..."

Взагалі, на цій зустрічі Мікаель Лінгбо говорив ну просто майже моїми думками, так що все, що я можу, та й повинна робити, як мені здається - це якнайбільше цитувати його. Наостанок, хотілось би згадати ще дещо з його слів:

"... можу зробити висновок, що переслідування Тимошенко та її соратників є вибірковим. Ставлення до них є нерівним, і їх переслідують за дії, за які інших не переслідують, тому це є порушенням їхніх прав людини.

Той факт, що багато з них – опозиційні політики, звичайно, вказує на політичні мотиви. В теорії можуть бути особисті мотиви, помста, вороже ставлення або інші мотиви, але я думаю, що мова йде скоріш за все про усунення конкурентів за владу... "

"...Тому для мене висновок очевидний: права Тимошенко та інших колишніх політиків було порушено. А якщо хтось твердитиме, що з ними поводились у відповідності до українського законодавства, тоді українське законодавство порушує міжнародне законодавство та зобов’язання України щодо захисту прав людини."

Доречі, не мовчав і Кузьмін. Коли йому надали слово, він сказав, що "він був би шокований, якби вперше почув про такі серйозні порушення, і оголосив би бойкот Україні, однак, як прокурор, він поінформований про дії Тимошенко та інших ", та погодився з тим, що "правова традиція в Україні не знаходиться на належному рівні, а кримінально-процесуальний кодекс 1961 року походить ще з Радянського Союзу та порушує європейські закони і стандарти". Також, він зазначив, що "історія про поводження з Тимошенко у в’язниці – шокуюча. Але факт в тому, що було проведено 260 медичних комісій, і її обстежували 60 разів. Хто може навіть подумати про її побиття? Жодне з обстежень не виявило синці." Розумієте? Жодне! Жодне з 260, окрім простого фотоапарату. Він виявився найкращим діагностом з усіх 260-ти. Було б смішно, якби не було так гірко.

То що ж сказати до завершення? По правді, навіть не маю, що додати. Та й не варто, думаю, все й так зрозуміло.

*Мікаель Лінгбо - все життя працює у прокуратурі, був заступником голови данської Національної служби безпеки, очолював поліцію та обіймав аналогічні посади. Працював на ЄС та інші міжнародні організації в Албанії, Дарфурі, Іраку та Південній Африці. Пішов у відставку кілька років тому та приєднався до Гельсінського комітету, де відповідає за програму правового моніторингу.

Комментарии отсутствуют

Комментарии могут оставлять только авторизованные пользователи.