Авторизация

Email

Пароль

Забыли пароль?

Войти с помощью

Вы можете авторизоваться с помощью вашего аккаунта в одной из соц.сетей:

Всё о беззаконии
в Украине!
Криминальная юстиция
23 января 2022
1 декабря 2016

На розгляд Верховної Ради внесли проект Закону "Про Конституційний Суд"Народні депутати – члени Ради з питань судової реформи внесли на розгляд Верховної Ради України проект Закону «Про Конституційний Суд України». Законопроект, схвалений Радою з питань судової реформи, імплементує зміни до Конституції в частині правосуддя, що набрали чинності 30 вересня 2016 року, щодо порядку організації та діяльності КСУ, статусу суддів Конституційного Суду, встановлює норми щодо підстав і порядку звернення до Суду, процедури розгляду ним справ і виконання рішень Суду. Про це повідомило офіційне інтернет-представництво П. Порошенка.

Законопроектом запроваджується інститут конституційної скарги (письмове клопотання щодо перевірки на відповідність Конституції України (конституційність) закону України (його окремих положень), що застосований в остаточному судовому рішенні у справі суб'єкта права на конституційну скаргу).

Пропонується закріпити положення, відповідно до якого відбір кандидатур на посаду судді Конституційного Суду на конкурсних засадах будуть здійснювати конкурсні комісії, які створюють відповідно Президент України, Верховна Рада України, з'їзд суддів України, а в період між з'їздами суддів України – Рада суддів України, у порядку, встановленому цим Законом. У складі суду діятимуть Велика палата, два сенати та шість колегій.

Велика палата розглядатиме питання щодо: відповідності Конституції України (конституційності) законів України та інших правових актів Верховної Ради України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим; офіційного тлумачення Конституції України; відповідності Конституції України чинних міжнародних договорів України або тих міжнародних договорів, що вносяться до Верховної Ради України для надання згоди на їх обов'язковість; відповідності Конституції України (конституційності) питань, які пропонуються для винесення на всеукраїнський референдум за народною ініціативою; додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту в межах, встановлених статтями 111 та 151 Конституції України; відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України; наявності порушення Верховною Радою Автономної Республіки Крим Конституції України або законів України; відповідності нормативно-правових актів Верховної Ради Автономної Республіки Крим Конституції України та законам України; відповідності Конституції України (конституційності) законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами у разі відмови Сенату від розгляду справи на користь Великої палати у випадках, визначених цим Законом. 

Сенат розглядатиме питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) законів України (їх окремих положень) за конституційними скаргами.

Колегія вирішуватиме питань щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним поданням, конституційним зверненням, конституційною скаргою  

Комментарии отсутствуют

Комментарии могут оставлять только авторизованные пользователи.