Авторизация

Email

Пароль

Забыли пароль?

Войти с помощью

Вы можете авторизоваться с помощью вашего аккаунта в одной из соц.сетей:

Всё о беззаконии
в Украине!
Криминальная юстиция
28 сентября 2021
30 сентября 2016

НАЗК розробило рекомендації щодо організації роботи з повідомленнями про корупціюНаціональне агентство з питань запобігання корупції розробило Методичні рекомендації щодо організації роботи із повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами. Ознайомитися з текстом можна на сайті НАЗК.

Так, у рекомендаціях зазначено про створення інституту доброчесних викривачів корупції та системи їх захисту від переслідування, яке передбачено Засадами державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційною стратегією) на 2014 – 2017 роки, затвердженими Законом України від 14 жовтня 2014 року № 1699-VII. Відповідно до вказаного Закону, викривач це – особа, яка за наявності обґрунтованого переконання, що інформація є достовірною, повідомляє про порушення вимог даного Закону іншою особою.

Крім цього, на Національне агентство покладено обов’язок проведення постійного моніторингу виконання закону у сфері захисту викривачів та щорічного аналізу і перегляду державної політики у цій сфері. Також, на державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, та органи місцевого самоврядування, які згідно із статтею 19 Закону зобов’язані приймати антикорупційні програми, у яких доцільно закріплювати правила та процедури щодо захисту викривачів та порядку опрацювання їх повідомлень.

У державних, комунальних підприємствах, господарських товариствах (у яких державна або комунальна частка перевищує 50 відсотків), де середньооблікова чисельність працюючих за звітний (фінансовий) рік перевищує п’ятдесят осіб, а обсяг валового доходу від реалізації продукції (робіт, послуг) за цей період перевищує сімдесят мільйонів гривень; юридичних особах, які є учасниками попередньої кваліфікації, учасниками процедури закупівлі відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель», якщо вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг), робіт дорівнює або перевищує 20 мільйонів гривень також передбачено затвердження антикорупційних програм. 

Комментарии отсутствуют

Комментарии могут оставлять только авторизованные пользователи.