Авторизация

Email

Пароль

Забыли пароль?

Войти с помощью

Вы можете авторизоваться с помощью вашего аккаунта в одной из соц.сетей:

Всё о беззаконии
в Украине!
Криминальная юстиция
21 апреля 2019

Територіальний устрій України

Територіальний устрій – це внутрішній поділ держави на певні територіальні частини, тобто це співвідношення держави в цілому зі своїми складовими частинами. 0 комментариев

Територіальний устрій України Територія - це одна із основних ознак держави, що визначає простір, на який поширюється суверенітет і влада держави. 

Територіальний устрій – це внутрішній поділ держави на певні територіальні частини, тобто це співвідношення держави в цілому з своїми складовими частинами. На даний час у світі немає такої держави, територія якої б не поділялась на певні частини. 

Територіальний устрій необхідний для здійснення найрізноманітніших функцій держави – будується система державних органів, органів місцевого самоврядування на місцях, створюються сприятливі умови для задоволення матеріальних, соціальних та культурних потреб населення. 

Сутність територіального устрою України визначено Конституцією України, ( ст. 132) – територіальний устрій України ґрунтується на засадах єдності та цілісності державної території, поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади, збалансованості і соціально-економічного розвитку регіонів, з урахуванням їх історичних, економічних, екологічних, географічних і демографічних особливостей, етнічних і культурних традицій. Тобто Конституція України передбачає гармонійне поєднання централізації і децентралізації у здійсненні державної влади.

Сила нашої держави залежить від економічного розвитку регіонів, а щоб регіони розвивались, необхідно розширити їх самостійність і відповідальність, а це означає, що має бути чітке розмежування функцій між державою та місцевим самоврядуванням. В даний час ми маємо надмірну централізацію влади, це вже привело до негативних наслідків у розвитку нашої держави. 

Принцип децентралізації у здійсненні державної влади означає, що в Україні має бути така організація території, яка б відповідала інтересам держави і найповнішою мірою інтересам регіонів. Україна є унітарна держава, тобто до складу держави не входять інші держави, територія України становить єдине ціле, та поділяється лише на адміністративно-територіальні одиниці, має спільні для всієї країни органи влади (парламент, уряд, Верховний суд, збройні сили, податкову систему), діє єдина система законодавства.

Комментарии отсутствуют

Комментарии могут оставлять только авторизованные пользователи.