Авторизация

Email

Пароль

Забыли пароль?

Войти с помощью

Вы можете авторизоваться с помощью вашего аккаунта в одной из соц.сетей:

Всё о беззаконии
в Украине!
Криминальная юстиция
21 апреля 2019

ШЛЮБНИЙ ДОГОВІР

Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки, за шлюбним договором не може передаватись у власність одному з подружжя нерухоме та інше майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації. 0 комментариев

 Шлюбний договір може бути укладено особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям. Даний договір укладається у письмовій формі та підлягає нотаріальному посвідченню. У разі, якщо укласти шлюбний договір виявили особи які подали заяву про реєстрацію шлюбу стороною якого є неповнолітня особа, потрібна письмова згода її батьків або піклувальника, засвідчена нотаріально. 

 Шлюбним договором регулюються майнові відносини між подружжям, визначаються їхні майнові права та обов’язки, за шлюбним договором не може передаватись у власність одному з подружжя нерухоме та інше майно, право власності на яке підлягає державній реєстрації. У разі укладання шлюбного договору до реєстрації шлюбу, він набирає чинності у день реєстрації шлюбу, а якщо шлюбний договір укладено подружжям, він набирає чинності у день його нотаріального посвідчення. 

У шлюбному договорі може бути встановлено загальний його строк дії, строки тривалості окремих прав та обов’язків, визначене майно, яке чоловік, дружина передає для використання на потреби сім’ї, може бути встановлений правовий режим майна, подарованого подружжю у зв’язку з реєстрацією шлюбу, встановлено чинність договору або окремих його умов і після припинення шлюбу. Сторони договору можуть домовитись про можливий порядок поділу майна, у тому числі і в разі розірвання шлюбу, передбачити використання належного їм обом або одному з них майна для забезпечення потреб їх дітей, а також інших осіб. Якщо у зв’язку з укладенням шлюбу один із подружжя вселяється в житлове приміщення, яке належить другому з подружжя, сторони у шлюбному договорі можуть домовитися про порядок користування ним. Подружжя може домовитися про звільнення житлового приміщення тим з подружжя, хто вселився в нього, а в разі розірвання шлюбу, з виплатою грошової компенсації або без неї. Сторони можуть домовитись про проживання у житловому приміщенні, яке належить одному з них чи є їхньою спільною власністю, їхніх родичів, про надання утримання одному з подружжя незалежно від непрацездатності та потреби у матеріальній допомозі на умовах, визначених шлюбним договором. Якщо у шлюбному договорі визначені умови, розмір та строки виплати аліментів, то в разі невиконання одним із подружжя свого обов’язку за договором, аліменти можуть стягуватись на підставі виконавчого напису нотаріуса. 


Шлюбним договором може бути встановлена можливість припинення права на утримання одного з подружжя у зв’язку з одержання ним майнової (грошової) компенсації. Одностороння зміна умов шлюбного договору не допускається, договір може бути змінено подружжям, довір про зміну шлюбного договору посвідчується нотаріально. Про те на вимогу одного з подружжя шлюбний договір за рішенням суду може бути змінений, якщо цього вимагають його інтереси, інтереси дітей, а також непрацездатних повнолітніх дочки, сина, що мають істотне значення. Одностороння відмова від шлюбного договору не допускається. Подружжя має право відмовитись від шлюбного договору. У такому разі, за вибором подружжя, права та обов’язки, встановлені шлюбним договором, припиняються з моменту його укладення або в день подання нотаріусу заяви про відмову від шлюбного договору. На вимогу одного з подружжя шлюбний договір може бути розірваний за рішенням суду з підстав, що мають істотне значення, зокрема в разі неможливості його виконання. Шлюбний договір на вимогу одного з подружжя або іншої особи, права та інтереси якої даним договором порушені, може бути визнаний недійсним за рішенням суду.

Комментарии отсутствуют

Комментарии могут оставлять только авторизованные пользователи.